Часті запитання

Як придбати найдешевші авіаквитки?

1. Попереднє замовлення авіаквитка.

Бронюючи квитки заздалегідь, можна зекономити до 10-20% від вартості авіаквитка. При цьому, чим швидше Ви придбаєте авіаквитки, тим нижчою буде їх вартість.

2. Авіаквитки у два боки.

Плануючи подорож, необхідно визначитися з датою повернення. Вартість авіаквитка в дві сторони нижча на 30-50%, аніж вартість авіквитків в одну сторону, а потім в іншу сторону. Варто також зазначити, що авіаквитки з відкритою датою повернення також обійдуться Вам дорожче.

3. Вартість авіаквитків в різних авіакомпаніях.

Ціни на авіаквитки в одне і те ж місто в різних авіакомпаніях можуть дуже сильно відрізнятися, при цьому необов’язково вартість авіаквитків авікомпанії в її рідну країну буде нижча, ніж вартість авіаквитка з іншої країни.

4. Гнучкі терміни.

Доволі часто трапляються випадки, коли в один з вибраних пасажиром днів вильоту чи повернення авіакомпанія не має польотів в вибрані аеропорти, чи на цей день розкуплені найдешевші авіаквитки. В даному випадку необхідно переглянути можливість вильоту в інший день. Якщо ж можливості вибору дня немає, то ціни на авіаквитки будуть значно вищими.

5. Правило неділі.

Якщо пасажир повертається не раніше, ніж в найближчу неділю, йому зазвичай надаються дешеві авіаквитки.

Не маючи строгих рамок вильоту і повернення і переглядаючи час від часу найкращі ціни на авіаквитки за потрібним маршрутом, можна купити авіаквитки зі значною знижкою підчас проведення авіакомпанією рекламних акцій.

Професійні оператори, беручи до уваги Ваші побажання, зможуть підібрати Вам авіаквитки за найбільш вигідною ціною. Цілком ймовірно, що в вибрані Вами дати квитків або взагалі немає, або в наявності залишилися тільки найдорожчі з них.

Тільки терплячі, досвічені фахівці підьеруть найзручніший для Вас маршрут– переглянуть місця на рейсах усіх можливих авіакомпаній, на найближчі дати, поставлять на «листок очікування» і т.д. Тому купувати авіаквитки в агенстві (в хорошому агенстві, звичайно ж) зазвичай зручніше, аніж безпосередньо в авіакомпанії.

Як читати авіаквиток ?

Авіаквитки для польотів міжнародного сполучення заповнюються англійською мовою, тому при оформленні авіаквитка потрібен закордонний паспорт пасажира, щоб написання прізвища в авіаквитку співпадала з написанням у паспорті.

Основна для пасажира інформація в авіаквитку знаходиться в наступних графах:

1. Прізвище пасажира (NAME OF PASSENGER) – графа, де вказується прізвище пасажира, і через слеш (символ /) ім’я або перша буква імені пасажира, а також стать (MR, MRS, відповідно Чоловік, Жінка). Скорочення CHD або CHLD (Дитина) на регулярних рейсах вже не застосовується, залишилося воно лише в чартерах, і то не у всіх. На регулярних рейсах дані дитини зараз пишуть у квиток з повним ім’ям і датою народження, а на бланк ставиться штамп «CHILD».

2. Маршрут (FROM / TO) – у цій графі один під одним вказуються всі пункти відправлення та прибуття, тобто назви міст та аеропортів вильоту / прибуття. Причому, якщо в місті є кілька аеропортів, то після назви міста йде трибуквенний код аеропорту.

3. Перевізник (CARRIER) – тут вказується авіакомпанія, яка здійснює переліт на зазначеній ділянці маршруту. Точніше, її двохлітерний код, який присвоюється будь-якії авіакомпанії в усьому світі. Наприклад, Міжнародні Авіалінії України кодуються –  PS, British Airways – BA, Lufthansa – LH.

4. Номер рейсу / клас бронювання (FLIGHT / CLASS) – у цій графі проставляється номер рейсу і клас бронювання, який дещо відрізняється від поняття «клас обслуговування». «Перший клас» обслуговування зазвичай позначається літерами A або F, «Бізнес-клас» обслуговування – C або J, всі інші літери позначають «Економ-клас» обслуговування, причому вони не відображають розміщення в салоні літака, а всього лише спеціальні умови, за якими набувається авіаквиток (можливість повернути гроші за невикористаний політ, можливість відкритої дати і т.д.)

5. Дата (DATE) – дата вильоту, позначається як число і трибуквенне позначення місяця вильоту (наприклад, 15SEP)

січень     JAN    лютий     FEB
березень     MAR    квітень     APR
травень     MAY    червень     JUN
липень     JUL    серпень     AUG
вересень     SEP    жовтень     OCT
листопад     NOV    грудень     DEC

6. Час вильоту (TIME) – час вильоту завжди вказується місцевий.

7. Статус бронювання (STATUS) – у звичайному квитку зазвичай коштує «ОК» – це означає, що місце підтверджене, тобто його наявність в літаку гарантовано. У квитках дітей (до 2-х років), що летить без місця, на руках вказано статус NS (no seat, «без місця»). Якщо ж у квитку у графі «Статуc» проставлені RQ або SA, то реального місця немає, і пасажира посадять на літак тільки в кінці реєстрації, якщо залишиться вільне місце.

8. Норма безкоштовного провозу багажу (ALLOW) – вказується кількість кілограмів, що пасажир має право перевозити безкоштовно. Понад зазначеного ваги багажу можна пронести в салон літака ручну поклажу вагою до 5 кг. Детальна інформація про ручної поклажі, як правило, наведена на обкладинці авіаквитка.

Дані про вартість авіаквитка розміщуються в наступних графах:

9. Тариф (FARE) – тариф за перевезення, зазначений у валюті початку перевезення. Тобто, якщо перший виліт за авіаквитком починається в Римі, то тариф буде в євро (EUR), якщо в Лондоні – то в фунтах (GBP). В Україні всі тарифи прив’язані до долара США (USD).

10. Еквівалент тарифу (EQUIV. FARE PAID) – це тариф, перелічених за курсом долара США, у валюті оплати. В Україні, відповідно, в гривнях.

11. Такси / TAX – тут вказується назва кожної такси (аеропортового збору) в двухбуквенном коді, сума такси вказується в валюті виписки авіаквитка.

12. Всього (TOTAL)– повна вартість авіаквитка в гривнях.

13. Форма оплати авіаквитка (FORM OF PAYMENT) – тут зазначено, яким чином оплачений квиток: CASH – готівкою, INV або INVOICE – безготівкова оплата. У разі оплати кредитною карткою проставляється CC і номер кредитної картки.

Інша інформація

Носить малоінформатівний для пасажира характер і призначена для працівників авіакомпаній, агентів, диспетчерів.

14. Пункт відправлення / призначення (ORIGIN / DESTINATION) – вказується пункт початку перевезення і пункт закінчення перевезення. Тобто, якщо пасажир летить за маршрутом «Київ – Лондон», то це буде відображено як KBP / LON, а якщо «Київ – Лондон – Київ», то KBP / KBP.

15. Для відміток авіакомпанії (AIRLINE DATA) – дані авіакомпанії. Тут, як правило, вказується номер броні авіаквитка.

16. Умови, обмеження перевезення (ENDORSMENTS / RESTRICTIONS) – у цій графі вказуються різні обмеження на перевезення по даному квитку, в залежності від обраного тарифу: умови повернення квитка, можливість перебронювання на іншу дату і т.д. Агент з продажу авіаквитків зобов’язаний проінформувати пасажира про умови тарифу, за яким виписується авіаквиток. Також в цій графі вказується курс перерахунку долару / в гривні на день продажу авіаквитка.

17. Виданий в обмін на (ISSUED IN EXCHANGE FOR) – якщо квиток виписаний в обмін на інший, тобто переписаний, в цю графу вноситься номер «старого» квитка.

18. Додатковий квиток (CONJUCTION TICKETS) – якщо подорож включає в себе більшу кількість перельотів, ніж це можливо вписати в один бланк, квиток виписується на кількох бланках. Номери додаткових бланків вказуються в цій графі. Причому всі ці кілька бланків представляють собою один квиток, і їх не можна викидати до кінця подорожі. Також ця графа заповнюється, якщо разом з пасажиром летить дитина, або при компан’йонських тарифи, в умови якого входить обов’язкове спільне подорож по одному і тому ж маршруту кількох людей.

19. Дата і місце видачі (DATE AND PLACE OF ISSUE) – встановлений «штамп» агентства з продажу авіаквитків, містить назву агентства, коротку адресу, дату продажу, агентом, що виписав квиток.

20. Код туру (TOUR CODE) – службові позначки групових, конфіденційних тарифів.

21. Розрахунок тарифу (FARE CALCULATION) – детальна калькуляція кожної ділянки маршруту.

Як реєструватись на рейс ?

Реєстрація на внутрішні авіарейси починається в аеропорту за 2 години і закінчується за 40 хвилин до вильоту. Час реєстрації зазвичай вказується у квитку. Іноді зустрічається “подвійна реєстрація”, яку Ви можете пройти або в аеропорту, або в міському аеровокзалі за 4 години до посадки.

Реєстрація на міжнародні авіарейси починається за 2 години і закінчується за 60 хвилин до відправлення повітряного судна. Проходження паспортного та митного контролю – після реєстрації на рейс. Посадка на літак починається не пізніше, ніж за 45 хвилин до вильоту.

Радимо Вам не спізнюватися на свій рейс та приходити на реєстрацію раніше, так як авіакомпанія в такому випадку залишає за собою право перепродати Ваше місце, і при повному завантаженні салону літака Ви можете залишитися в аеропорту в очікуванні наступного рейсу.

Напишіть нам