Після інциденту з літаком Ryanair із півночі 26 травня авіаперельоти з України до Білорусі, а також користування авіапростором Білорусі були заборонені.

Для українців, які не мають посвідки на проживання у Білорусі, можливі два варіанти:

  • переліт до однієї з країн, що не закривали авіасполучення з Білоруссю, наприклад до Туреччини, Грузії або Росії.
    Оптимальний із точки зору вартості і тривалості перельоту варіант — долетіти до Стамбулу, а звідти до Києва . Також можна вилетіти через Тбілісі, але з менш зручною пересадкою. Якщо ж летіти через Росію — доведеться зробити додаткову пересадку, адже прямого авіасполучення у Росії з Україною немає з 2014 року.
    Не забувайте, що для транзиту через інші країни потрібно мати на руках ПЛР-тест. Та обов’язково перевірити умови в’їзду до країни, через яку плануєте пересадку, адже вони відрізняються;
  • наземний транспорт — можна виїхати на власному авто чи автобусом, наприклад, Мінськ — Київ.

Для транзитних пасажирів:

  • українцям, які з 26 травня прилітають до Білорусі транзитом, необхідно заявити про мету свого прибуття під час проходження прикордонного контролю. У разі отримання дозволу на транзитний проїзд необхідно протягом 24 годин виїхати наземним транспортом до України.

Для українців, які проживають у Білорусі на постійній основі й мають посвідку на проживання, діють певні обмеження. Для виїзду з Білорусі, навіть для простого повернення до України, їм потрібно отримати спеціальні дозволи. Виїзд наразі можливий тільки літаком.

Щодо громадян білорусі, яким потрібно потрапити до України, ситуація складніша. Наземним транспортом влада Білорусі просто так не випускає своїх громадян. Вони можуть покинути Білорусь також лише літаком. До України вони можуть потрапити так само з пересадкою через Туреччину чи Грузію або з двома пересадками через Росію.

За даними avia-svit.com.ua, авіарейси до України були на 4-му місці за популярністю серед білорусів.

Авіаквитки та тури – обирай з нами!

Гарячі пропозиції також на сторінці Авіасвіт Львів у Facebook.

Також на Телеграм канал – Авіасвіт-ЛьвівBooking.com