Для Вас, наші дорогі туристи невеличкий план дій в аеропорту.

Отже, що потрібно знати перед посадкою на рейс:

Постарайтеся прибути в аеропорт приблизно за три години до вильоту – це допоможе вам виконати всі дії спокійно, уважно та без поспіху:

Реєстрація та здача багажу починаються, зазвичай, за 2 години до рейсу, а закінчується за 40-45 хвилин до вильоту (кожна авіакомпанія прописує свої вимоги до початку і закінчення реєстрації).

Підійдіть до інформаційних табло і знайдіть свій рейс, навпроти нього буде вказаний номер (або номери) стійки для реєстрації пасажирів і багажу. Для реєстрації вам необхідний, буде біометричний паспорт або ж закордонний паспорт з візою (в’їзною або транзитною) оформлене страхування і власне, квиток на рейс.У зв’язку з пандемією країна в’їзду або транзиту може мати додаткові вимоги для перетину кордону чи транзиту, наприклад довідку з негативним ПЛР тестуванням, заповнену декларацію про здоров’я або інше, тому перед підготовкою до подорожі обов’язково перевірте дані вимоги. Знайдіть стійку реєстрації своїх авіаліній та отримайте посадковий талон і багажну квитанцію. Там, зазвичай, вказують ваші ПІБ, дату, номер рейсу, час вильоту, а також номер крісла і «гейта» (вихід на посадку). Якщо ви є пасажиром бізнес-класу, можете скористатися привілеєм – зареєструйтеся позачергово, або за окремою стійкою (різні аеропорти надають її по-різному). І також, в іншому випадку ви можете зареєструватися і онлайн на сайті авіакомпанії, приблизно за добу (дві) до вильоту. Якщо ви оформляєте багаж, на нього видається відривний талон і кріпиться в бланку авіаквитка. Так потім легше впізнати свій багаж. Якщо багаж перевищує дозволену норму ваги перевезення, за кожен кілограм зверху доведеться додатково доплачувати (дозволена норма ваги вказується в електронному квитку). З собою до салону літака ви маєте право взяти – «ручну поклажу». Куди не дозволяється класти ріжучі та колючі предмети та рідини. Далі пройдіть на контроль безпеки. Він складається з двох частин: – паспортний контроль (вам необхідно показати свій закордонний (біометричний) паспорт і виданий посадковий талон.- митний контроль (у більшості аеропортів діє система «зеленого» коридору – без оформлення декларації, однак, в деяких аеропортах, є й система «червоного» коридору, де доведеться написати заяву і заповнити відповідні документи. Цей пункт передбачає перевірку пасажирів і огляд ручної поклажі – головне, не хвилюватися.

Що робити в аеропорту після реєстрації?

Автоматично, після проходження всіх формальностей, ви потрапите в зону duty-free. Це зона безмитної торгівлі в якій ви можете придбати товари за набагато меншою вартістю. Але тут рекомендуємо вам не захоплюватися покупками, а все-таки згадати про те, що вас чекає посадка на борт літака)) Далі знайдіть табло з номерами «гейтів»(виходів до посадки) і шукайте там свій. При посадці на борт у вас знову перевірять посадковий талони, а в деяких випадках – закордонний паспорт. У наступному пункті плану дій в аеропорту, є два варіанти: або ви потрапляєте на борт літака і займаєте своє місце, або потрапляєте в нову чергу вже до літака, якщо ви обрали рейс бюджетних авіаліній. І вже після, кожен пасажир точно опиниться на борту, а це означає, що залишається побажати дихати спокійно і отримувати насолоду від польоту!Booking.com