Перевезення дітей

  1. Дітьми на повітряному транспорті вважаються немовлята (infant - INF) до 2 років та діти (children - CHD) віком від 2 до 12 років.
  • Діти віком до 2 років (яким на дату відправлення рейсу не виповнилось 2-х років) перевозяться без надання окремого місця за спеціальними тарифами, що встановлюються авіакомпанією.
  • Діти віком від 2 до 12 років (яким на дату відправки не виповнилось 12 років) перевозяться на окремому місці за спеціальними тарифами, що встановлюються авіакомпанією.
  1. Діти можуть перевозитись як у супроводі, так і без супроводу дорослого пасажира, який досяг 18-річного віку, за умови дотримання наступних вимог:
  • За категорією «дитина, що перевозиться без супроводу» оформляються діти віком від 5 до 14 років при внутрішньому перевезенні, а діти віком від 5 до 16 років при міжнародному перевезенні.
  • Діти, що подорожують без супроводу, приймаються до перевезення після заповнення батьками або опікунами відповідних належно оформлених документів та оплати послуги, що встановлюється авіакомпанією.
  • Вік дитини визначається на дату початку перевезення від аеропорту відправлення, зазначеного в перевізному документі.
  • Діти, яким на момент відправки рейсу не виповнилося 5 років, у перевезенні без супроводу дорослих може бути відмовлено.
  • Кожний дорослий пасажир має право на перевезення з собою тільки одного немовляти без надання окремого місця. При цьому одному дорослому пасажиру дозволяється перевозити з собою не більше двох немовлят – одного без надання окремого місця, а другого на окремому місці, з оплатою такого перевезення за правилами, що встановлені перевізником для перевезення дітей віком від 2 до 12 років. Немовля, для якого було оплачене окреме місце, повинно перевозитися в автомобільному кріслі для перевезення дітей, що сертифіковане для використання його на повітряному транспорті. У разі відсутності у пасажира такого автомобільного крісла і невиконання ним зазначених умов перевізник має право відмовити в перевезенні немовляти на окремому місці.

Пасажирам з дітьми до 2 років надаються місця, обладнані додатковою кисневою маскою.


Не рекомендовано перевозити породіль та новонароджених дітей у перші 7 днів після пологів та народження дитини. Авіакомпанія має право заборони у перевезенні зазначеної категорії пасажирів.