Бонусні програми авіакомпаній

Більшість авіакомпаній членів IATA  мають програми лояльності, зареєструватись на які можна в офісі нашого агентства. Після реєстрації пасажиру присвоюється номер і на вказану адресу надійде іменна карта учасника.

Як правило авіакомпанії об'єднуються в альянси , щоб учасники їх бонусних програм могли накопичувати милі на рейсах однієї компанії, а витрачати - на польоти іншої.

Три найбільших альянси в світі і їх програми лояльності:

   

 Star Alliance - бонусна програма - Miles & More

27 авіакомпаній, включаючи Lufthansa, SWISS, Turkish Airlines, THAI, United і South African Airways;

  

  SkyTeam -  бонусна програма - Flying Blue

20 авіакомпаній, включаючи KLM, Air France, Alitalia і China Airlines,

 

   Оneworld - основна бонусна програма Оneworld Priority

15 авіакомпаній, серед яких  British Airways, American Airlines, airberlin, Finnair і Iberia


Милі зараховують за кожен переліт, їх кількість залежить від відстані, класу салону і тарифу. Алгоритми розрахунків різні. У програмі Miles & More ви отримаєте дві бонусні милі за кожну справжню за політ в бізнес-класі, в програмах Flying Blue (Air France, KLM і партнери)  кількість миль за політ в бізнес-класі становить 125-200% від відстані.
Бонуси нараховують не тільки за перельоти авіакомпаніями одного альянсу. Часто у компанії є додатковий список партнерів.

Більшість лоукостерів не входять до авіаційні альянси, а право участі в програмі лояльності взагалі продають за гроші. В WIZZ Discount Club милі не нараховують, але учасники клубу отримують знижку 10 € за кожен квиток, а участь коштує 29,99 € .

Члени клубу easyJet Plus за 149 £ в рік отримують вигідні пропозиції, можливість швидше проходити реєстрацію на рейси і вибирати найзручніші місця в літаку. А у Vueling є дві програми лояльності: можна заробляти бали Punto на польотах, оренді авто, готелях і використанні карти Vueling Pass, а можна збирати бонуси на карті Iberia Plus і через неї витрачати всередині альянсу Оneworld.

 

Основні джерела отримання миль

  • Польоти рейсами однієї і тієї ж авіакомпанії або її партнерів

Найпростіший і швидкий спосіб накопичити милі. Підходить тим, хто часто літає у відрядження або до родичів в одному і тому ж напрямку, а також шанувальникам певних країн для відпочинку. Таким туристам легко вибрати відповідний альянс і бонусну програму, яка дозволить відчутно економити, не змінюючи планів і переваг.

  • Купівля товарів і послуг у партнерів програми (готелі, прокат машин, ресторани)

На сайтах бонусної програми або альянсу завжди перераховані компанії-партнери. При однакових цінах вигідніше взяти машину напрокат або зупинитися в готелі з цього списку. Ви отримаєте додаткові милі на карту за послугу, яку і так хотіли купити.


На що витрачати милі

  • На безкоштовні квитки або підвищення класу обслуговування

Найвигідніше витрачати милі на підвищення комфорту в довгих перельотах. Інший вигідний варіант - отримувати бонуси за принципом «Кожен N-й політ за таким-то маршрутом - в подарунок», але він більше підходить для тих, хто часто подорожує у справах.

На сайтах більшості бонусних програм ви знайдете калькулятори не тільки накопичення, але і витрати миль. Клас обслуговування найчастіше можна підвищити не тільки для себе, але і для всіх пасажирів, зазначених в броні.

У авіакомпаній є цілі каталоги товарів, які можна купити за милі. Наприклад, спецпропозиції WorldShop Lufthansa. У програмі Miles & More милями можна розплатитися за взяту напрокат машину або за готель.

 

Чи варто мені збирати милі?

 

Так, якщо літаєте частіше чотирьох разів на рік рейсами однієї авіакомпанії або всередині одного альянсу.

Приєднуйтесь до того альянсу, куди входить авіакомпанія, якою ви літаєте найчастіше. Якщо таких компаній декілька і всі в різних альянсах, приєднуйтесь до всіх трьох - SkyTeam, Star Alliance і Оneworld - це безкоштовно і займе не більше 15 хвилин . Реєструватися «про запас» невигідно: за вступ ви отримаєте привітальні милі, але вони згорять, якщо не будете літати цим альянсом.

 

Чи можливо отримати квиток безкоштовно?

 

Найчастіше ні. Ціна квитка складається з тарифу авіакомпанії і зборів. Милями можна зарахувати тариф, а збори в більшості програм доведеться оплатити грошима. Тому вигідніше підвищувати клас обслуговування, а не літати за милі. У будь-якому випадку, перш ніж змінювати милі на квиток, з'ясуйте частку зборів в загальній вартості: якщо вона занадто велика, обмін буде не на вашу користь.

Часто багатогодинні перельоти навіть в економ-класі коштують недешево. А за милі можна дозволити собі комфортніші умови в 10 раз дешевше, ніж у сусіда по кріслу. Також варто їх витрачати на рейси туди і назад, а не в один кінець, і на далекі відстані.

Якщо забули вказати номер учасника при купівлі квитків, не біда: нарахувати милі можна протягом півроку після польоту. Буває, що номер ви вказали, але в особистому кабінеті бачите, що милі на рахунок не дійшли. У цьому випадку зверніться до працівників нашого агенства внесуть ці милі до вашого рахунку. Обов”язковим при цьому є тільки збереження оригіналів посадкових талонів.